Aprelin 8-də "Azərbaycan Animasiya Assosiasiyası" (AAA) ictimai birliyinin yaradılması ilə bağlı görüş keçirilib. Onlayn görüşdə animasiya studiyalarının təmsilçiləri, animasiya sahəsində peşəkar və həvəskarlar AAA-nın qurulmasında iştirak etməyə maraq göstəriblər.
Görüşdə Mədəniyyət Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq və innovativ inkişaf şöbəsinin Beynəlxalq layihələr və innovasiyalar sektorunun müdiri Ramil Abbəkirov iştirak edib. R.Abbəkirov qeyri-hökumət təşkilatlarının əhəmiyyəti və onların cəmiyyətə və mədəniyyətə fayda verə biləcəyi haqqında söhbət açıb. R.Abbəkirov həmçinin animasiya sənayəsinin perspektivliyi haqqında da geniş məlumat verib.
AAA-nın həmtəsisçisi Kamilə Məmmədova iştirakçılara tezliklə yaradılacaq AAA-nın dəyərləri, məqsədləri və strukturundan söz açıb. K.Məmmədova bildirib ki, “Azərbaycan Animasiya Assosiasiyası”nın əsas fəaliyyət istiqamətləri aşağıdakılardır: